به تارنمای جــارچــی خوش آمدید


هر گردویی گرد است ، اما هر گردی گردو نیست ، همه طنزها خنده دار است ولی هر نوشته خنده داری طنز نیست .

Sunday, 1 June 2014

تساوی دولت روحانی و دولت احمدی نژاد با اعدام غلامرضا خسروی

یه روز بهاری صحبت از امید بود ، صحبت از داشتن کلید درهای بسته بود ،بوی آزادی زندانیهای عقیدتی سیاسی همه جارو پر کرده بود ، صحبت از کلید بود ،کلید همه درهای بسته کلید همه مشکلات وامروز حدودیک سال گذشته، وامروز دوباره باید همه آن  وعده ها را به همان روش وعده های گذشتگان به فراموشی سپرد
امروز صبح غلامرضا خسروی سوادجانی در زندان رجایی شهر اعدام شد
بار دیگر در دوران مدیریت دولت امید ودر دوران ریاست جمهوری کلید دار زمان حسن روحانی یک نفر اعدام شد ، اعدام غلامرضا خسروی بیانگر واهی بودن تمامی وعده های دولت حسن روحانی میباشد ،پیش از این نیز عدم رفع رهبران جنبش سبز وبازداشتهای گسترده وهمینطور تعطیلی روزنامه ها بیانگرتمایل دولت روحانی از روشهای پیشین جمهوری اسلامی بوده ولی اینبار با توجه به درخواستهای بین المللی جهت توقف حکم اعدام غلامرضا خسری و بررسی پرونده در دادگاهی عادل امروز صبح غلامرضا خسروی در زندان رجایی شهر اعدام شد
او را تنها چندین بار دیده بودم وشناخت چندانی از او نداشتم ولی به عنوان یک زندانی دردکشیده برایش خوشحالم که پس از گذراندن آن دوران سخت بالاخره رها شد، او آزاد شد وهمچنان سیاهی به ذغال ماند
آقای حسن روحانی پاسخگو باشید ، شما مسئول مستقیم این رویدادها هستید 

: درباره غلامرضا خسروی
غلامرضا خسروی ۴۹ ساله متولد آبادان مدت ۴۰ ماه در سلولهای اداره اطلاعات کرمان، ۶۴ وزارت دفاع و ۲۴۰ زندان اوین نگهداری شد و نهایتا در یک دادرسی مخدوش به اعدام محکوم شد.
حکم صادره از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران در سال ۱۳۹۰ به تائید دیوان عالی کشور رسید. بر اساس حکم شعبه ۲۶ اتهام وی هواداری موثر از «گروهک نفاق» (سازمان مجاهدین خلق ایران) ذکر شده است.
عبدالفتاح سلطانی و شیما قوشه پس از صدور حکم اعدام برای این زندانی وکالت وی را برعهده داشتند.
حکم اعدام این زندانی سیاسی در حال صبح امروز اجرا شد که یکی از وکلای دادگستری روز گذشته در گفتگو با هرانا اعلام کرد اجرای حکم اعدام وی به دلیل تغییرات قانون مجازات اسلامی در خصوص انتصاب اتهام محاربه، غیرقانونی است.
غلامرضا خسروی سوادجانی از زندانیانی است که در وقایع پنج شنبه سیاه به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت بود و به گفته یکی از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین : «اجرای حکم غیرمنتظره این زندانی بی‌ارتباط با وقایع پنج شنبه سیاه نیست و مومنی (معاون زندان) به همراه حمیدی (معاون قضایی) در حین انتقال وی به رجایی شهر آنرا به وی گوشزد کردند.»
غلام رضا خسروی در سنین جوانی نیز از سوی دستگاه قضایی به ۱۰ سال حبس محکوم شده بود که نهایتا با تحمل ۵ سال حبس از زندان آزاد شده بود وی پیش از محکومیت به اعدام از سوی شعبه ۲۶ از سوی دادگاه انقلاب کرمان به سه سال حبس تعزیری و سه سال تعلیقی محکوم شده بود اما با دخالت وزارت دفاع و اعتراض دادستانی کرمان و دادستانی کشور پرونده وی به تهران منتقل شد.
دخالت وزارت دفاع در پرونده این زندانی پس از آن صورت گرفت که در اقاریر اخذ شده تحت شرایط غیرانسانی وی اعلام کرده بود که از پادگان مقابل منزل خود عکس برداری کرده بود.
سازمان عفو بین الملل روز شنبه ۱۰ خردادماه در بیانیه‌ای از مقام‌های قضایی ایران خواسته است تا اجرای حکم اعدام غلامرضا خسروی را متوقف کند.
حسیبه حاج صحرایی، معاون بخش خاورمیانه و شمال آفریقای سازمان عفو بین‌الملل، در این زمینه گفته است: «باردیگر مقام‌های ایران در آستانه اعدام مردی قرار دارند که حتی از حق برگزاری دادگاهی عادلانه محروم بوده است.»
سازمان عفو بین الملل گفته است حکم اعدام غلامرضا خسروی نقض قوانین بین المللی و قوانین ایران است.

No comments:

Post a Comment